۱۳۹۰ آبان ۷, شنبه

سنتهای قدیمی -دردهای همیشگی


درد دارد،خیلی هم درد دارد شنیدن گریه مادری که با اشک و ناله التماس می کند تا گواهی بکارت بگیرد برای دخترش!!!
دختر دو سال پیش ازدواج کرده است و بلافاصله متوجه رفتارهای نابهنجار همسرش شده اند.میگفت بارها و بارها کتک خورده است تا جایی که ما نگران بودیم دیگر دخترمان را زنده نبینیم..
برای طلاق اقدام کرده بود و زمانی که از او پرسیده بودند آیا با همسرش ارتباط داشته اند یا خیر او هم پاسخ داده بود که بله.به من میگفت همان زمان هم شک داشتم که باکره هستم یا خیر یعنی تقریبا مطمئن بودم که هستم چون خیلی با احتیاط رفتار کرده بودم.اما برای اینکه دادگاه من را به پزشکی قانونی نفرستد و من سریعتر بتوانم طلاق بگیرم گفتم رابطه داشته ایم.
حالا طلاق گرفته است و چند ماهی از طلاقش می گذرد.به تازگی مطلع شده است که دادگاه به دخترانی که باکره باشند نامه ای میدهد که با آن می توانند به اداره ثبت احوال مراجعه و نسبت به تعویض شناسنامه اقدام کنند.
به او گفتم به پزشک مراجعه کند و در اولین مرحله از سالم بودن پرده بکارت مطمئن شود.
تماس گرفت.خودش نه بلکه مادرش.با بغض و ناله که پزشک گفته است اگرچه آسیبی که وارد شده است بسیار اندک است اما احتمال اینکه پزشکی قانونی گواهی بکارت بدهد خیلی ضعیف است.
گفتم متاسفانه کاری از دستم بر نمی آید. گریه کرد و التماس که حتی اگر بشود با پرداخت رشوه یا پارتی بازی کاری بکنم تا گواهی را بگیرند.بازهم گفتم شرمنده ام.و به او گفتم بهر حال اعتقاد دارم حتی با تعویض شناسنامه همسر آینده دخترشان حق دارد بداند که او قبلا ازدواج کرده است.گفت ما به همه خواستگارن گفته ایم که نامزد داشته است و تا این حد را هیچ کس مشکلی نداشته اما زمانی که می فهمند عقد بسته شده است همگی پا پس می کشند."کار دخترم شده است گریه و اندوه.این آخری ها خواستگاری داشت که خیلی هم همدیگر را دوست داشتند اما وقتی فهمیدند که دخترم قبلا عقد کرده بوده است همه چی منتفی شد"
در آخرین لحظات صجبت کردن پرسیدم دخترتان چند سالش است و شنیدم 23 سال!!!!!!!
باور کنید شنیدن از افسردگی دختری 23 ساله به دلیل از دست دادن بکارتش در رابطه با مردی که همسر قانونی و شرعیش بوده است خیلی تلخ است.تلخ.

۳ نظر:

 1. قواره سرزمین ما برای مردان بریده شده است. به قامت زنان گشاد است. به فکر درز گرفتن و این چیز ها هم نباید بود. به این راحتی ها مشکل حل نمی شود. به قول تو همه این سنتهای خاله زنکی در اذهان مردم نهادینه شده است.

  پاسخحذف
 2. اتفاقا دختره خیلی باید خوشحال باشه
  کسی که آدم رو واسه یه تیکه پوست میخواد همون بهتر که نخواد

  پاسخحذف
 3. چيزى كه هميشه نظر من رو جلب مى كنه اينه كه قانون كشور ما هميشه به جاى اين كه جلوى رشد فرهنگ بد رو بگيره يك جورى سعى مى كنه از راه قانونى مشكل رو دور بزنه...
  براى مثال، به جاى اين كه با تبليغات و فرهنگ سازى به مردانمون ياد بديم كه زنى كه ازدواج كرده مثل سيب گاز زده نيست، و احترامش مثل دختر ها واجبه، به دختر هايى كه مطلقه هستن قول شناسنامه ى دوم مى ده! اين يعنى ترويج دروغ! يعنى اينكه دختر ها با شناسنامه ى دوم خودشون ازدواج كنن و سعى كنن تا آخر عمر يك بخش بزرگى از زندگى خودشون رو پنهان كنن...
  يا همون جورى كه در پست "عقل ناقص" نوشتيد، به جاى اين كه به دختر ها ياد بدن كه محكم باشن و فكر نكنن هميشه به كمك پدر و برادر نيازمند هستن... قبول مى كنن كه دفتر خونه ها بدون رضايت پدر حرف دختر رو قبول نكنه...
  و خيلى موارد ديگه از اين دست.

  پاسخحذف